| anonim_4396 a întrebat:

Buna, as vrea sa va spun daca ma puteti ajuta. Am un laptop Asus de Windows 10 Home N versiune noua noua si as vrea sa activez virtualization masina virtuala, stiu cum se activeaza, ma duc in BIOS dar acolo nu gasesc nimic nici la security, nici la advanced, nu stiu de ce, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Ai incercat sa instalezi o masina virtuala fara sa faci ceva setari inainte? Incearca sa creezi una utilizand programe precum virtualbox sau vmware si ar trebui sa mearga.

| Headers a răspuns (pentru Zangetsu):

Pai...da asta am facut am instalat VirtualBox de pe oracle si am instalat windows 10 iso file pe laptop si am pus acolo la setari la storage apoi imi arata ca nu pot intra pe masina ca nu am Virtualization Technology e pe romana windows-ul nu stiu o sa incerc sa fac cum ai spus!

| Headers a răspuns (pentru Zangetsu):

Poate...ca am doar instalat masina virtualbox fara sa fac setari dar nu an stiut ca trebuie activat virtualization credeam ca doar pun iso file windows dau start si gata?

3 răspunsuri:
| gabrielcumva a răspuns:

Ma poti ajuta sa activez noua versiune de windows 10?
am incercat dupa tutoriale gratuite dar nu a mers