| KiraXander a întrebat:

azi dimineata cand am incercat sa pornesc pc ul nu imi afisa nimic pe monitor dar unitatea mergea, mentionez ca, culoarea ledului monitorului este galben, si trebuia sa se fi facut verde dupa ce pornesc unitatea. Am incercat sa scot cablu de alimentarea unitate-monitor si sa o bag iara dar tot nu merge. Ajutor

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi dusa placa video, cablul de semnal sau HDD-ul. Numai cineva care vede te poate ajuta. Daca nu apare BIOS-ul mai mult ca sigur ca e dusa placa video.

Bula
| Bula a răspuns:

Practic, aproape oricare component poate face asemenea simptoma.
Un cunoscator bun de hardware il poate depana, in conditii de service.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incearca monitorul pe alta unitate si vezi atunci care este defect monitorul sau unitatea, dar eu cred ca unitatea e stricata placa video sau hard disckul.

| Rommeo a răspuns:

Poate fi si monitorul. Incearca sa conectezi alt monitor sa vezi daca persista problema.