| NadyPorahy a întrebat:

Bună! Care este avantajul deținerii unui Ipad? Eu sunt profesoară. M-ar avantaja să am un Ipad? Care ar fi aceste avantaje? Mulțumesc!

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Avantajul este sa te poti mandri ca, ai u salar de profesor "de exceptie" si iti poti permite un asemenea lux. big grin
Dezavantajul: cu orice alt tip de tableta (dar mai ales cu laptop-uri) poti realiza acelasi lucruri, mult mai ieftin sau chiar gratis. tongue

| sierra1 a răspuns:

De preferat un laptop mic și elegant - e de "n" ori mai util ca un ipad sau orice altă tabletă

| blackann a răspuns:

rolling on the floor

| NadyPorahy explică (pentru blackann):

Ce este de râs?

| blackann a răspuns (pentru NadyPorahy):

Ce parere ai despre un palton? Cum m-ar avantaja purtarea unuia in detrimentul unei geci? Eu sunt consultant financiar. M-ar ajuta un palton?

| goguPatent a răspuns:

E o tableta ca oricare alta din gama ei. Daca nu esti cumva developer de aplicatii IOS nu vad sa ai avantaje sau dezavantaje.
Poate daca toate dispozitivele tale sunt Apple si vrei sa le tii sincronizate

| Hubiter a răspuns:

Buna ziua,

Va recomand sa va indreptati atentia catre tabletele cu Android. Sunt mult mai ieftine. Cand vine vorba de produse Apple, o mare parte din pretul produsul este dat de brand. Las mai jos un link unde gasiti review la 2 tablete destul de performante si care au un pret mai mult decat decent.
https://hubiter.ro/tablete-telefoane/

| Adymist a răspuns:

Un Ipad poate fi un instrument util pentru profesori, deoarece oferă acces la o gamă largă de aplicații educaționale și instrumente de colaborare. De exemplu, un profesor poate utiliza un Ipad pentru a crea prezentări interactive pentru clasă, pentru a accesa și partaja materiale educaționale online, sau pentru a face disponibile teste și evaluări pentru studenți. De asemenea, un Ipad poate fi utilizat pentru a comunica cu studenții și părinții prin intermediul email-urilor sau al altor aplicații de mesagerie.

| suntserios a răspuns (pentru Adymist):

Si de ce nu ar putea faca asta cu o tableta de la Samsung?