| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre: Calculator davio cu:1 GB RAM

- HDD 320 GB

- procesor Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00 GHZ

- placa video: nVidia GeForce 8400GS, PCI-E, 512MB, 64 bit, DDR2, TV-Out, DVI-I, TwinView, Screan Cooling, Core 576MHz, Mem 800MHz, HDCP + un Monitor LCD Philips 190C cu diahonala de 46cm. As vrea sa-l vand si nu stiu cat sa ofer...tin sa mentionez ca este intr-o stare foarte buna si nu a avut nicio reparatie.

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Mai mult de cateva milioane nu ai cum lua, tinand cont ca are minim 5-6 ani (dupa componente) dintr-o durata medie de viata de 8.
Nu are niciun fel de garantie, si e depasit de toata jocurile actuale, ba chiar si de sistemele de operare, nu e un sistem de care cineva are nevoie.
Sfatul meu e sa'l fai cadou parintilor contra o mica sponsorizare pentru urmatorul, pentru un indos xp si un office mai vechi, naigare pe internet is ce le-o mai trebui lor e numai bun.
Altfel nu prea are cine sa ti'l cumpere, sunt sisteme refurbished cu garantie 2 ani incepand de la 4 mil cu windows inclus. happy
Bafta

P.S. O varianta ar fi eventual sa incerci sa'l vinzi la un magazine/service care se ocupa cu sisteme second, dar din nou, n te astepta sa iei mare lucru

| freakazoid a răspuns:

Cred ca daca il vinzi pe piese ai sansa sa scoti vreo 4 milioane pe el. Poate putin mai mult.
Sfatul meu ar fi sa pui un anunt ca il vinzi intreg/pe piese (dar tine cont ca din moment ce ai vandut prima piesa din el nu-l mai poti da ca intreg), pune-l pe un site de anunturi local, cere vreo 5 milioane, ca urmeaza si o negociere happy bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca SolutiiPC are dreptate!

| Me2 a răspuns:

700 ron max

| XAnonimaXAnonima a răspuns:

Eu vreau sa-l vand in intregime cu monitor, boxe, tastatura, mouse...

| RosataMarian a răspuns:

Cu monitor cu tot undeva la 7-800 Ron. Dar parerea mea este ca si pretul asta e cam mare.