Întrebare recomandată | Anamnezic a întrebat:

Ce parere aveti despre laptopurile Lenovo si Asus? Pe care dintre cele doua firme ati recomanda-o?

Răspuns Câştigător
| AnonimANM a răspuns:

AUS - performanță maximă la preț scăzut (înseamnă că se va strica în câțiva ani )
Lenovo - ăștia s-au axat destul de mult pe acest domeniu în ultimul timp și fac niște laptopuri super bune și de calitate (ceea ce nu-mi place la ei este că la HDD RPM-ul la majoritatea este de 5400 ceea ce spune că trebuie să-ți iei ssd)
ACER - sunt foarte bune
HP - acum mi-am luat un HP, redus la 3200 și îmi place foarte mult, stilul elegant și puterea lui depășește celelalte branduri la acest preț (desigur l-am luat la reducere de la altex: https://altex.ro/......b-free-dos )

Tu pentru ce vrei să-ți iei Laptop și cât vrei să dai pe el?

| Anamnezic explică (pentru AnonimANM):

As vrea un laptop " bun la toate", nimic foarte special. Ceva midrange, cam in jur de 1500 de lei

| AnonimANM a răspuns (pentru Anamnezic):

La acești bani nu o să găsești un laptop nou, bun la toate. Nu prea o să găsești un laptop care să facă mare lucru, deoarece până și Chrome, Opera sau Mozilla cer destul de multe resurse.
Dacă vrei să dai 1500 îți recomand să cumperi ceva la mâna a doua, doar așa îți poți lua ceva destul de bun.

| Anamnezic explică (pentru AnonimANM):

Ok, multumesc!

11 răspunsuri:
| emignon a răspuns:

Bună seara; eu n-am nicio părere, deoarece nu cunosc materie. Eu folosesc Toshiba. Cea mai bună și mai rezistentă marfă.

| anoniiim1807 a răspuns:

Asus cu siguranță.
Eu am pc-ul de la Asus si e foarte bunn
In schimb Lenovo lăsa de dorit.

| Athenaaa a răspuns:

Eu am Asus și ți l recomand cu drag.

| pruneeex3 a răspuns:

Buna!
Eu sincer recomand Lenovo, pentru ca este un laptop foarte bun si eficient, si nu se strica in 2 ani ca ASUS-ul.Si daca se va strica Lenovo, il poti duce mereu la reparat, si jocurile instalate nu merg in lag! happy

| Intrebatoru99 a răspuns:

Eu am Lenovo, dar avand in vedere ca toti folosim pc-urile in mod diferit, depinde.
uite-te la specificatii

| CristinaLove1 a răspuns:

Lenovo

| KYE6645 a răspuns:

Eu zic Asus. depinde ce model

| abyAlberto a răspuns:

ASUS eu am laptop Lenovo si am windows 10 dar este foarte prost Asus este mai bun