| AndaAlexandra a întrebat:

Cine se pricepe la camere foto? Mi-am cumpărat un blitz circular cu led pentru camera mea Canon si nu merge. I-am pus baterii, dar nu se aprinde. Trebuie să setez ceva din aparat?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

E clar; ai luat un bliț care NU e compatibil cu aparatul tău foto. Cumpără musai unul Canon (sau pe care scrie că e compatibil cu Canon); cele universale NU funcționează pe EOS 4000 - acesta nu are pinul central de sincronizare pe patina de bliț.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ce model este blițul? ce tip de adaptor are? ce cameră ai?
Abia după ce știm aceste mici detalii am putea eventual să dăm un răspuns util.

| AndaAlexandra explică (pentru mihai69):

Aparatul e Canon EOS 4000DSLR, cu obiectiv 18-55mm. Blitul este circular macro polaroid cu leduri, cu montura tip patina. Este universal, compatibil cu toate aparatele DSLR.

| AndaAlexandra explică (pentru mihai69):

Mersi

| mihai69 a răspuns (pentru AndaAlexandra):

Cu drag; să ai lumină bună!

| mihai69 a răspuns (pentru AndaAlexandra):

E clar; ai luat un bliț care NU e compatibil cu aparatul tău foto. Cumpără musai unul Canon (sau pe care scrie că e compatibil cu Canon); cele universale NU funcționează pe EOS 4000 - acesta nu are pinul central de sincronizare pe patina de bliț.

Răspuns utilizator avertizat