| anonim_4396 a întrebat:

cineva mi-a trimis de pe telefon pe laptop un filmulet. Am incercat sa il deschid a aparut ceva Adobe apoi l-am inchis ca nu am mai stiut ce sa fac ca nu mergea. Apoi de atunci imi apare un mesaj foarte enervant pe ecran pe care nu stiu sa il sterg am incercat dupa ce scrie pe diferite site-uri, dar nu pot. Scrie asa : download file -aviz de protectie, apoi ad.yeldmanager, apoi get user id, cauta salveaza anuleaza. Asta apare cand inchid yahoomessengerul, in spate mai are un mesaj, nu stiu ce e poate e virus si cum sa il sterg.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa fie un virus sau un program aiurea. Sterge toate partitiile, reinstaleaza Windows-ul si instaleaza Adobr Flash Player de aici:
http://get.adobe.com/flashplayer/
Asta este site-ul oficial.

| greenlilly a răspuns (pentru Salontanul):

Tre sa reinstalez windowsul pentru asta? da sa il sterg nu se poate?

| Salontanul a răspuns (pentru greenlilly):

Daca ai un antivirus bun!