| JeSuisLeRoi a întrebat:

Salut, TPU!

Un prieten mi-a trimis un programel (exact asa se cheama) pe care l-am deschis, dar nu stiu ce face, pentru ca nu porneste nicio fereastra atunci cand vreau sa il deschid. Am incercat sa il sterg, nu merge, imi spune ca e deschis programul. Am inchis procesul fortat, imi spune ca nu poate sa il inchida, ca Accesul este refuzat...am incercat sa il inchid din CMD, nu merge nici de acolo, am incercat tool-uri de pe net, NU MERGE NIMIC! Ce pot face pentru a-l opri si a-l sterge?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ti-a trimis vreun virusel.

| DenisIonut01 a răspuns:

Click dreapta pe icoana programului (unde ii este locatia) si debifeaza readonly. apoi incearca sa il stergi dupa ce opresti din task manager.

| K0sti a răspuns:

Programel/Virusel...

| Florentina9210 a răspuns:

Ba, da destept ai fost! Cum sa iei un ''programel'' asa de la oricine. Evident ca este virus. Ai vazut ce prieten ai? Da-i restart la computer, daca nu merge decupleaza-l de la retea, dupa deschide-l si mergi la ''Control Pannel si dupa dai pe Uninstall a program. Incerci de acolo. Daca iti face figuri, schimbi windows-ul.
Data viitoare nu mai pune botul la orice.