| moneda a întrebat:

Bunabig grin mi-am uitat codul de siguranta de la telefon si nu-l mai pot porni telefonul cum il pot afla codul de siguranta?

28 răspunsuri:
| captainwilmhosenfeld a răspuns:

Nu stiu...am cautat pe net ca asa nu aveam ce face si voiam eu sa imi resetez parola de la Privacy Settingg. Adica gen sa blochez mesaje. M-am luat dupa idiotul de LoveeMakeup9 si mi-am resetat mesajele toate, toate reflectiile ce-am avut le Memo in jur de 20 sunt toate sterse. Ba iti spun sincer ca te-as bate de acum non-stop, as vorbi ca toti...dar ma abtin. Adica toata munca mea de 4 ani sa scriu, texte importante, mesaje s-au dus toate pe apa Sambetei. Nu puteai spune ba idiotule ca se sterg ce ai memorat la calendar, memo, mesaje. S-au dus toate pe apa Sambetei. Zici ca am primit o lovitura de gratie nici nu mai puteam sa ma misc zici ca am cazut in cap. Nu pot sa imi revin. Nu imi vine sa cred..imi tremurau si mainile nu stiam ce sa mai zic. Si aveam o presimtire, o premonitie dinainte ca s-ar putea intampla un astfel de lucru. Nu stiu ce sa fac. Sunt distrus. Tot ce am agonisit ce am facut sinteze ce am scris s-au dus toate. Cand citeam zeci de carti notam totul pe telefon sa pot reacutaliza si citeam cand nu aveam ce face. Muzica care 90% era inregistrata. Emisiuni inregistrate s-au dus toate. mamaa nu pot sa cred. Mesaje, memo-uri, muzica, poze, s-au dus toate. Simt ca morrr nu mai pot rezista. Meriti sa fii impuscat. NUu

| LoveeMakeup9 a răspuns:

Daca ai un Samsung pune la tastatura(acolo unde formezi numere de telefon) unul din aceste coduri: *2767*3855# sau *2767*2878# Aceste codui iti vor reinitializa telul dar iti vor salva tot ce ai in el. Dupa ce ai introdus codul asteapta (telefonul se va inchide si se va redeschide) apoi mergi la securitate si setezi noua parola. Sper ca te-am ajutat! Fundita happy

| AlexxAndruT a răspuns (pentru LoveeMakeup9):

Mersi fratele meu m-a ajutat mult codurile alea

| Lika_Paul_1999 a răspuns (pentru LoveeMakeup9):

Mersi frate esti cel mai tare! Meriti fundita!

| Honceriu_Cristian_1971 a răspuns (pentru LoveeMakeup9):

La apeluri de urgenta?

| Sweetgirl69 a răspuns (pentru LoveeMakeup9):

și nu se șterge nimic din telefon, nu?

| Marcel_Simon_1973 a răspuns (pentru LoveeMakeup9):

Am incercat ambele coduri dar fara rezultat!

| DannyNick a răspuns:

Cel de la cartela?

| DannyNick a răspuns:

Daca e de la telefon asta cred ca o sa te ajute: http://hamici.blogspot.ro/......-code.html

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiRadu00 a răspuns:

Salut eu am un Allview p5 alldro si mi-
am uitat codurile de siguranta cum pot debloca telefonul ma ajuta cineva plz!

| AlexxAndruT a răspuns:

Mersi SarahSmiley mi-a fost de ajutor codurile alea

| Allexu_Allex_1994 a răspuns:

Sall am si eu un telefon e boda easy dual sim si i-am uitat codu de siguranta stie cineva ce pot face?

| Lollipops12321 a răspuns:

Read more: Buna, mi am uitat codu la telefon si nu pot sa l mai folosesc? - Codu de siguranta al telefonului trebuie resetat :: Ask Me Fast at http://www.askmefast.com/......20459.html

| Udrea_Camelia_1974 a răspuns:

Am uitat codul de siguranta al telefonului

| Alexandru_Velea_1993 a răspuns:

Salut,,am si eu o problema va rog frumos sa ma ajutati daca stiti despre ce este vb...
am un telefon ZTE TANIA, SI AM UITAT PAROLA DE DEBLOCARE A ECRANULUI CUM PROCEDEZ,, MAI REP SI MAI USOR,, STITI VRUN COD CV?

| Traficant_de_Pufuleti_1998 a răspuns:

Pai, depinde de ce telefon ai. Daca ai un telefon ce are ca sistem de operare Android, atunci cand ti-ai cumparat telefonul ti-a cerut sa iti creezi un cont gmail.com, corect? Dai acolo la lockscreen la Mi-am uitat parola, sau ceva de genul, te autentifici cu acel cont si gata! Daca ai luat telefonul Second Hand si nu stii contul, nu ai ce face! Trebuie sa mergi intr-un Service sau sa dai Factory Data Reset. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Amedeia a răspuns (pentru Traficant_de_Pufuleti_1998):

Scuza-ma ca te intreb imi zici te rog cum se da Factory Data Reset? ca eu am patit ceea ce ai scris tu! de fapt nu mai stiu cum ii codu si nici nu stiu cum e gmail.com... daca te rog poti sa ma ajuti? mary.cuc10 e id meu

| Neculai_Mihai_1997 a răspuns:

Miai uitat codu pin de deblocare ce trebuie sa fac?

| Pop_Ioan_Lucian_1982 a răspuns:

Am un Samsung s7 eyge si am uitat parola dela tel cum pot intra sa resetez telu

| Elegantu_Cartoajeemil_1959 a răspuns:

Am utat codul de siguranta cum il deblocez

| Ciocan_Anca_1987 a răspuns:

Cum pot debloca S7 blocat de fetita cu o aplicatie de blocare telefon cu verity de la mici ponei

| YT_Ionut_2002 a răspuns (pentru Ciocan_Anca_1987):

Pai închide telefonul si tine apăsat lung pe tastele de volum si deblocare intri in softul telefonului si dai deset user data si inchidel înapoi după deschide si completează datele
Ps: nu ti se șterge absolut nimic

| Moise_Gabriel_Ionut_1992 a răspuns:

Salut...Am si eu o problema am un Nokia c2-01 si i-am pus multe coduri de siguranta la tastatura..si la un momentm dat nu imi mai aduc aminte ultimu COD de securitate! Am incercat cu generator Imei si cu altele si nu merge ...ma poate ajuta cineva sad!

| Becherescu_Rody_1962 a răspuns:

Buna, mi-am uitat parola de deblocare a ecranului la telefonul Lenovo, ce fac?