| AlexandraN21 a întrebat:

Buna! Daca laptop-ul meu se supraincalzeste repede, desi nu il folosesc foarte mult si in plus ii scade bateria mult mai repede decat in mod normal, care ar fi cauza? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Doua motive sunt din cauza carora se supraincalzeste laptop-ul:
1. Racire insuficienta - s-a umplut cu praf si trebuie curatat interiorul (la service), respectiv orificiile de aerisire sunt astupate (laptop-ul este folosit pe material textil: fata de masa sau lenjerie de pat)
2. Sunt folosite programe care suprasolicita procesorul (inclusiv update-ul automat! ). Verifica in Task Manager!

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Ori e plin de praf la cooler sau la aerisire, ori ai programe care iti consuma multe resurse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E plin de praf sau ai mâncat in fața lui și s-a murdărit!

| elenafitosica a răspuns:

Îl folosești pana ia foc! Cu placere