| AdinaA11 a întrebat:

Daca schimb placa video la calculator risc sa pierd tot ce am pe el? DAU FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| Dreamer a răspuns:

Nu, placa video se poate schimba fara a fi nevoie de o reinstalare a sistemului de operare. Stai linistita, o sa trebuiasca doar sa-i instalezi driver-ul de pe CD si sa-i faci update-urile.

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu o sa pierzi nimic.

| contαbαndonαt a răspuns:

Hai ca m-ai facut sa rad, stai lin ca n-are nici o treaba video card'ul cu hard disk'ul

| Sorinutsu a răspuns:

Salut, vad multe pareri imprastiate pe aici, tot ce are pe pc tine de HDD, daca schimbi hardul, atunci da, o sa pierzi poze, jocuri, etc. placa video este pentru grafica, nu are treaba cu ce ai tu pe hard, am vazut si un comentariu referitor la RAM, si ram-ul poti schimba, tot nu pierzi nimic, si windows-ul, daca ai HDD impartit, de ex : C & D, iar windows-ul este in C si restul in D, tot nu pierzi nimic, chiar de bagi alt windows, insa trebuie sa formatezi doar C, explic pentru ca si eu am fost candva in postura ta, sper ca te am lamurit, pup

| Rapidistu47 a răspuns:

Nu risti doar sa ai o placa video mai buna sau mai rea. (Daca schimbai placa de baza, windowsu (nu e placa), memoria RAM, atunci da pierdeai tot ce ai pe el)

| oldschool207 a răspuns:

Nu o sa pierzi nimic.

| TazHD a răspuns:

Nu, pentru ca placa video(grafica) nu are nici o treaba cu placa de memorie deci poti schimba fara nici o grija

| bonjordoking a răspuns:

Pastreaza hard-ul si nu o sa pierzi nimic...acolo e toata informatiawinking

| BitzaYlg a răspuns:

Nu pierzi nimic. laughing si daca il arzi nu pierzi nimic.

| Dragotinovici a răspuns:

Toate datele sunt pe HDD, asa ca nu ai ce pierde happy daca schimbai HDD-ul, atunci da!

| radu169 a răspuns:

Placa video nu are nicio legatura cu pierderea memoriei de pe hard disk

| zaNNy a răspuns:

laughing tocmai mi-ai facut ziua mai fericita. tot eram trist azi laughing, si da... nu pierzi numic.

| spiderpc a răspuns:

Nu, informațiile sunt stocate în hard disk.

| bussu22 a răspuns:

Daca nu mai schimbi si altceva prin el nu pierzi... pierzi doar cand instalezi windowsul si formatezi partitiile pe care ai tu ceea ce iti trebuie

| dimi1122 a răspuns:

Nu...