| Trambi a întrebat:

Buna!
De cateva zile calculatorul face fite.
Il bag in priza dau sa il aprind iar dupa max. 2secunde se inchide.
Mi s-a intamplat de cateva ori sa il bag in priza si sa porneasca singur fara sa apas eu pe butonul de aprindere.
Ce ar putea avea?

2 răspunsuri:
| iRobby a răspuns:

Trebuie sa ii desfaci unitatea (daca ai spus ca ai calculator) si sa o cureti de praf. Asta mi s-a intamplat si mie dupa 1 an de zile dupa ce l-am cumparat. Cel mai bine ii aspiri praful cu un Aspirator, dar sa fie la viteza mica, altfel risti sa tragi si niste componente ale calculatorului. Dar inainte de a desface unitatea, trebuie sa ii scoti toate cablurile din spate, si sa o opresti. Daca nu a functionat, lasa un mesaj!

| Daniel_Tudoran_2000 a răspuns:

Si trebuie sa ii schimbi si pasta termica. Acum este vara, este foarte cald si sigur s-a topit.