| TreiSurori a întrebat:

Buna
de ce nu mi se vad video-urile pe youtube pe google chrome?
mi se vad negre si nu merg, nu e de la net pentru ca am incercat pe opera si merg...
uneori pe chrome imi mai spune "shockwave flash has crashed" sau ceva de genul.
Help please? big grin
funda cine ma ajuta.

15 răspunsuri:
| TreiSurori explică:

Am rezolvat. Va certati ca p0rcii..am dezinstalat si am reinstalat.

| KodrutZ a răspuns (pentru TreiSurori):

Amuzanti baietii astia cu experienta mai mare in calculatoare decit cu lingura in mina... de politica si fotbal, nimic?

| Violente a răspuns:

Intri in setarile browser-ului si ii faci un CLEAN CACHE, stergi toate parolele si siteurile salvate, asta ar trebui sa rezolve problema.

Bafta!

| Razvanp69 a răspuns (pentru Violente):

Ce treaba are shockwave cu parolele?! raised eyebrows

| Razvanp69 a răspuns:

Dai un dezinstall si instaleaza-l iar, dar fii atenta ca data, ora si locatia sa fie corecte.

| Violente a răspuns (pentru Razvanp69):

=))))))), ora si locația? esti belea.
Ce treaba are shockwave cu parolele? Pai din moment ce da un RESET CACHE, se radiază tot din browser, de la parole pana la siteuri si download-uri. Eu unul asa am rezolvat aceasta problema, nu stiu tu, probabil daca vei schimba ceasul de la Windows o vei rezolva :)).

Ai grija te rog de raspunsul tau, nu-mi mai purta tu mie de grija.

De asemenea @BbyBarbie poți face un update pentru Adobe Flash Player.
O rezolvare a acestei problema ar putea fi dezactivarea accelerarii hardware din motorul player-ului. Poți face asta apăsand click dreapta pe video, settings si debifezi "Enable hardware acceleration", exact ca la 1:08 http://www.youtube.com/watch?v=mw-HJ1AkW40.

| Razvanp69 a răspuns (pentru Violente):

Baga alta ora si data si instaleaza tu orice vrei de la adobe...sa vedem daca merge rolling on the floor)) si dupa mai vorbimwinking si app are probleme cu shockwave ce treaba are flash player?!

| Violente a răspuns (pentru Razvanp69):

Mă opresc sa iti mai raspund, te bagi aiurea fara sa cunosti. Frate, cand nu știu nu ma bag, mulți se dau informaticieni dar de abia acum ajung sa învețe cum se instaleaza un Windows. Mă opresc din aceasta polemică, nu imi stă in caracter.

| Razvanp69 a răspuns (pentru Violente):

De la 12 ani lucrez in domeniul IT si am 19, deci in 7 ani vrei sa zici ca nu stiu ce zic?!

| Violente a răspuns (pentru Razvanp69):

Poate știi ce zici, dar acum ai un lapsus. Asta e o minciuna grosolană, la 12 ani in ce domeniu IT puteai tu sa lucrezi? Domeniul grupei mijlocii la grădiniță, te faci de ras serios, la 12 ani tu lucrai in domeniu IT? Atunci la NASA cu tine!

Haha laughing

| Razvanp69 a răspuns (pentru Violente):

Nu m-am angajat in pe salariu in magazine sau din astea straight face ca la 12 ani nu te baga nici un patron in seama. Eu la 5 ani am pus mana pe pc si la 10 am instalat primul windows de abia de la 12 ani am inceput sa scot bani stand acasawinking si la 16 ani m-am angajatwinking.

| Violente a răspuns (pentru Razvanp69):

Uita-te la intrebare si vezi ce cere, nu cred ca intereseaza pe nimeni ca de la 5 ani ai pus mana pe pc, eu in primul an de gradinita veneam la tata la servici si ma jucam, am propriul depozit de calculatoare dar astea sunt minorităti. Te rog sa ajuti oamenii si sa nu mai arati tu userilor ca esti foarte bun IT-ist, ca nu ai dovedit-o deloc, ba chiar ai dat pe langa. Bafta! Spor la bani!

| andrutik1234 a răspuns:

Si la mine google chrome asa face eu iti recomandez mozila firefox acolo o sa iti mearga bafta! funda?

| NeKuLetzZz a răspuns (pentru andrutik1234):

Pentru ce funda cu ce ai ajutat-o
?

| TreiSurori explică (pentru NeKuLetzZz):

Buna idee.