| Kadxss a întrebat:

Deci am intrat in jocul CS:GO pe un laptop de gaming HP omen 15 și nu a intrat si s-a stins ecranul și nu-l mai pot deschide sa ma joc. Când am intrat s-a blocat si dupa s-a stins ecranul, tastatura ii este aprinsă și mouse-ul deci nu este stins, nu merge deloc am apăsat și pe butoane si tot nu intra. Ce pot face va rog dau funda?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Deci laptopul porneste dar ecranul ramane negru? daca se aude cum porneste si ramane negru chiar si dupa ce l-ai scos din priza si ai scos 5 minute acumulatorul apoi pui inapoi acumulatorul(bateria) si bagi in priza si pornesti INSEAMNA CA ESTE NECESAR SA SE FACA REBALL/REFLOW pentru ca placa video s-a dezlipit de pe placa de baza, cauza des intalnita la mai toate laptopurile care au fost forjate in jocuri video si care nu au avut o racire adecvata pe cooler etc

| Kadxss explică (pentru Simpatic):

Laptop-ul este pornit de atunci nu pot sa vad nimic pe el... stai aaaaaaaa ce rahat s-a întâmplat acum cu el? Nu mai porneste cererea? gata ba merge am rezolvat. Ms de raspuns. nu stiu de ce s-a stins dar când s-a stins am scos bateria și acum s-a descărcat și l-am băgat acum inapoi si merge

| Simpatic a răspuns (pentru Kadxss):

Data viitoare ca sa faci restartarea acumulatorului/bateriei mai corect decat am spus inainte dupa ce scoti din priza, scoti bateria, c bateria scoasa tii apasat aproximativ 1 minut pe butonul power fara sa iei degetul in acest timp. Dupa acel minut asamblezi inapoi.