| AaaaaAalexx a întrebat:

Buna dimineata TPU! Intrebare urgenta: cum aflu parola de la un router wiriless romtelecom? Am accesc la PC-ul la care este conectat prin cablu(windows xp)
Mersi!

Răspuns Câştigător
| R0MW4LD a răspuns:

http://192.168.1.1
Intri aici bagi parola si user (''admin'' in ambele cazuri). Apoi mergi la sectiunea de securitate si vezi ce parola e setata.

4 răspunsuri:
| baero a răspuns:

Parola normala trebuie sa fie "admin"

| AaaaaAalexx explică (pentru baero):

Poate nu m-am exprimat eu bine. daca vrau sa intru de ex de pe laptop imi cere parola. Pe aia vreau sa o aflu.

| suntserios a răspuns (pentru AaaaaAalexx):

Pai intri in setarile routerului si o vezi sau o schimbi

| baero a răspuns (pentru AaaaaAalexx):

Tu trebuie sa o ai pe contractul cu Romtelecom. Daca nu trebuie sa suni la ei si o sa te ajute.