| ale7 a întrebat:

E adevarat ca daca iti lasi tot timpul bateria in laptop se strica bateria?

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

Ideea cu bateria in laptop pleaca din alte puncte. Bateria nu se strica daca ramane in laptop, ci se strica mai repede daca sta mereu incarcata la 100% sau o descarci sub 20%. Idee cu tinutul in laptop nu e nicio problema, atat timp cat o poti programa sa nu se incarce mai mult de 80% (daca ai Sony, Samsung sau Lenovo) sau macar sa nu o descarci sub 20%.

Deasemenea, daca o tii in laptop si stii ca se incalzeste excesiv laptopul in jocuri, ar fi bine sa o scoti, cel mai repede o strica caldura excesiva.

8 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Buna! Nu se strica. Tu scoti bateria mereu dupa ce opresti laptopul?

| ale7 explică (pentru YoChriss):

Nu. Dar tu?

Răspuns utilizator avertizat
| Roxaname a răspuns:

Nu e adevarat nu se strica eu tin mereu bateria in laptop si nu s-a stricathappy

| DuncaClaudiu a răspuns:

Si mie mi-a zis cineva asa dar o am de vreo 2 ani si inca nu s-a stricat

| Pecheanu_Cosmin_2000 a răspuns:

Daca o tii mereu nu se strica, dar daca tii laptopul tot timpul in priza durata de viata se micsoreaza foarte mult si incepe sa tina doar cateva minute, mi s-a intamplat si mie