| wiliamss433 a întrebat:

e normal sa tina f putin bateria la BlackBerry 9360? cand l-am primit l'am tinut la incarcat dar l-am si butonat in acelasi timp. aceasta sa fie cauza?

Răspuns Câştigător
| Neymar96 a răspuns:

Descarca-l de tot pana nu se mai aprinde si lasa-l 12 ore la incarcat daca nu ia o baterie noua nu este normal sa tina f putin

2 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Bateriile vin formatate din fabrica, nu e asta o problema.

Dezactiveaza 3gul si ori foloseste 2g cand folosesti ocazional, ori il activezi doar in momentul in care browseresti.

Acum depinde si ce asteptari ai de la telefon, sa zicem ca te tine 1 zi jumate (Ceea ce e foarte ok pentru un smartphone) nu trebuie sa iti faci griji.

| raduro1985 a răspuns:

Asa cum spunea Neymar96. Incearca o reformatare. Descarca-l complet (pana nu se mai aprinde deloc) si pune-l la incarcat (cu telefonul inchis obligatoriu) tip de 12 ore-chiar daca dupa doua ore apare incarcat.