| Alexakos a întrebat:

Buna iar. mai am o problema.
deoarece laptopul asta este mic... avast-ul este cam greu pentru el si mi se tot blocheaza, asa ca l-am scos si am bagat AVG... merge muult mai usor, insa de cand l-am bagat nu pot sa ma uit la nici un film online din cauza programului. si am intrat pe toate setarile AVG-ului sa vad cum pot debloca site-urile. am deblocat cam tot ce tine de web. insa nimic. asa ca l-am scos si pe asta. ma puteti ajuta cu un antivirus "bun" free si mai usor?

9 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Poti baga doar malwarebytes anti-malware varianta pro, cu real time protection...se descurca foarte bine. Licenta 4VC89 -> 2Y63-KKE9-3U4V-PJ4N. Eu, daca as alege intre mb si antivirus as alege mb.
Mai poti incerca Ad-Aware Antivirus, Avira, Nod 32...
http://agintrebarifrecvente.blogspot.ro/

| Alexakos explică (pentru AndreiGabi):

Buna. m-am gandit si eu la asta insa am citit ca cica nu ar fi prea bune si ca lasa virusii sa intre.

| AndreiGabi a răspuns (pentru Alexakos):

In primul rand iti sugerez asa : instaleaza AVG, mergi in mozila, click sus la firefox, obltiuni, securitate, iar la primele randuri da pe "exceptii". Acolo introdu site-ul de filme ce este blocat de antivirus si dupa cred ca o sa iti mearga.
Bun...mai poti instala asa :
1) Microsoft security essential + mb...eu aveam si un firewall de la comodo cu care, impreuna nu am avut probleme cu virusii.
2)Malwarebytes in versiune pro + dr web cureit, pe care il utilizezi cand crezi ca ai probleme.Programul asta nu ramane instalat, il poti rula doar la nevoie.
Advanced Sistem Care de care iti vorbeste domnul Vlad s-ar putea sa fie bun, asta in cazul in care noua versiune prezinta antivirus.Varianta pe care o folosesc eu are doar un scaner pentru malware, restul programului insemnand curatare, reparare erori, optimizare etc.
Mai poti incerca avira(eu nu il suport dar...) sau immunet...

| Alexakos explică (pentru AndreiGabi):

1. mersi de sfaturi. dar sti care e faza. eu nu am mozila pentru ca imi ia o ora pana sa mi se deschida. numa google chrome folosesc. si am intrat la setari dar nu am gasit ceva de genul.

2. nu pot sa vad nici un film online insa la acest site imi mai scrie si asta.
"Aceasta pagina nu poate fi văzuta de la utilizatorul curent. Vă rugăm să verificaţi pagina de confidenţialitate şi setările de vizibilitate."

cumva ma poti ajuta cu asta?

| VladPetcu a răspuns:

Advanced Sistem Care este foarte bun il am si eu.
Uite si licenta:
79818-39C67-6AD87-1B8D4
9C98A-D3624-7CC7E-137D4.
Chit ca nu este greu de gasit pe net.
Toate cele bune,
Vlad.

| Alexakos explică (pentru VladPetcu):

Interesant insa nu este antivirus. poti sa-mi spui ce mai exact este? (adware sau malware? si daca il las pe asta si mai instalez si Microsoft security essential o sa-mi faca probleme?

| SebyMTS a răspuns:

Salut,

Recomand antivirusul gratuit ZoneAlarm Antivirus. Este o soluţie completă deoarece conţine şi firewall şi antivirus. Link cu detalii (download, instalare): http://www.ultranetworks.ro/......alare.html
De asemenea, poti trece in revista si tutorialul de configurare al firewall-ului: http://www.ultranetworks.ro/......alarm.html

| AtomReed a răspuns:

Bitdefender free antivirus