| AlexandruBGD a întrebat:

Ajutor. Stie cineva de ce nu se deschide calculatorul. Deci cand ar trebui sa-mi apara sa scriu parola la calculator imi apare o imagine neagra si apare ala de la mouse. http://imgur.com/Ga79psA Va rog ajutati-ma. DAU FUNDAA.

Răspuns Câştigător
| Eduard_Ion_1991 a răspuns:

De la orice magazin de specialitate sau service it

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Posibil sa fie de la windows ca nu l-ai avut activat sau chiar de l-ai avut s-a pierdut activarea, in acest caz trebuie sa reinstalezi windows din nou. Bafta!

| AlexandruBGD explică:

Va rog mult

| Eduard_Ion_1991 a răspuns:

Mai multe detalii poti da?
cum ar fi cand pornesti pc iti apare scrisul pe monitor?
imaginea aramane neagra dar poti vedea /misca sageata?

| AlexandruBGD explică (pentru Eduard_Ion_1991):

Deci apas pe butonul de la unitate pentru a deschide pc.ul. Imi apare asta ca la orice pc: http://imgur.com/Q6qsh2M si dupa asta ar trebui sa-mi apara sa scriu parola pentru a intra pe pc. Dar imi apare o imagine neagra dupa cum vezi in imagine. Si da sageata de la mouse o pot misca.

| Eduard_Ion_1991 a răspuns (pentru AlexandruBGD):

1. verifica culerul de la sursa daca mai invarte.
2. culerul de pe procesor daca este functional, verifica pasta de pe procesor daca este uscata... o poti sterge si pune alta ( daca te pricepi )
Daca toate cele scrise mai sus sunt ok.
Incearca o reinstalare a windowsului. ( Hdd sal formatezi complet )

| AlexandruBGD explică (pentru Eduard_Ion_1991):

Sigur merge? Daca da, de unde pot lua acea pasta. Sunt din Constanta.

| Eduard_Ion_1991 a răspuns (pentru Eduard_Ion_1991):

Multumesc

| Eduard_Ion_1991 a răspuns (pentru AlexandruBGD):

De la orice magazin de specialitate sau service it