| vallenttyn a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva...sa imi explice cum as putea sa formatez hardul si sa reinstalez windows-ul pe un laptop Sony vaio care nu are unitate cd-rom? am avut instalat pe el windows 7 dar imi mergea greu si -mi dadea erori, am incercat sa il reformatez singur si nu am reusit sa il aduc la stadiul in care numai vrea sa porneasca windows-ul de loc, se poate face un stic bootabil si sa pun kit-ul de windows pe stic? multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| KSDT a răspuns:

Http://www.videotutorial.ro/? p=2047

3 răspunsuri:
| Olyxyz a răspuns:

Uite un link in care iti explica cum sa faci un stick bootabil: http://downloadsquad.switched.com/......with-wint/
Dar poti sa folosesti si un DVD-RW extern cu un dvd cu windows bootabil, il conectezi pe usb la laptop.
Daca mai ai nevoie de ceva lasa-mi mesaj. Bafta!

| vallenttyn explică (pentru Olyxyz):

Nu am un dvd-rw extern, asta e problema, cd cu windows botabil am, la un calculator normal m-as fi descurcat

| Olyxyz a răspuns (pentru vallenttyn):

Daca esti din Bucuresti te pot ajuta, am eu unul.
Daca nu incearca sa faci cum scrie in link-ul care l-am postat, e destul de simplu.