| SpigiBb a întrebat:

Buna,in legatura cu windowsu-l de la un timp imi tot apare in bara e jos in dreapta ceva de genu Corupt file please run chkcdsk utility
Am dat run si s-a rezolvat dar de fiecare data cand pornesc calc dupa ce se incarca windows-ul imi apare pe font albastru Chkdsk run si nu mai stiu cum please Escape to cancel sau ceva de genu si il las sa isi faca treaba si dupa aceea cand porneste windowsul zice sa introduc cd-ul original ca nu stiu ce fisiere s-au sters...cum pot rezolva asta stie careva va rog?

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Baga CD original si vezi daca isi copie fisierele lipsa. Daca nu poate sa le copie, sau le copie si tot asa face (ma indoiesc) reinstaleaza sistemul.