| MatsuKeruGirl a întrebat:

incepand de alaltaieri, de fiecare data cand aprind yahoo-ul messenger, antivirusul meu imi zice (avg)ca a detectat tracking cookie. e ceva rau, un virus? poate strica sistemul? va rog nu raspundeti pripit, doar cine stie macar 99 sau 100%. funda! va rog ajutati-ma! sad

5 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Un cookie este un program de trackin instalat pe calculatorul dumneavoastră şi este destinat să adune informaţii. Desi antivirus-ul il califica cu risc scăzut, adevărul este că acesta este un spion si iti poate ¨fura¨ date personale gen password, etc... Iti recomand sa il dezinstalezi cat de curandwinking

| MatsuKeruGirl explică (pentru akka4):

Ce sa dezinstalez, cum pot scapa de el?

| akka4 a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Dezinstaleaza yahoo.

| akka4 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru cu un keylogger. a fost inposibil sa scap de el laughing si am reinstalat sistemul

| AdyTzzu11 a răspuns:

Ori e o problema de la messenger ori de la antivirus... prima data schimba messengerul si daca iti face tot asa dezinstaleaza antivirusul. eu nu folosesc antivirus si ai putea sa nu folosesti nici tu deoarece nu este bun pentru sistem. sper ca te-am ajutat!