| berlin a întrebat:

Buna la toti am o problema mare placa video integrata s-a ars nu mai primeste semnal in fine am luat placa video si acum merge foarte bine problema e alta ca acum nu mai merge placa audio si placa de retea inainte mergeau amandoua aveam windows xp acum am windows 7 starter are legatura cu windowsu sau de la placa de baza din cauza ca s-a ars placa video integrata deci cand bag placile in slotu lor unitatea merge dar pe ecran nu-mi apare nimic.

8 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Tu crezi ca windowsu stie ce drivare sa iti instaleze in placa ta de baza? Asa ceva nu este posibil! Numai tu va trebui sa le instalezi pe rand unu cat unu. Si inca ceva " Recomand Windows 7 Ultimate"

| berlin explică (pentru itsoft):

Nu-i de la drivere de cand s-a ars placa video integrata nu mai merge nici o placa sunet si retea sa fie de la windows 7 starter?

| itsoft a răspuns (pentru berlin):

Daca tu stii atunci rezolva. Atunci noi vb degeaba

| halogen001 a răspuns (pentru berlin):

Nu ar trebui sa fie de la w7 starter.
(poti sa mai incerci xp inca o data sa vezi daca merge)
Daca in XP merge totul bine, atunci pune un W7 professional sau ultimate si drivere pentru sunet si video.

| berlin explică (pentru halogen001):

De unde iau windows 7 ultimate sau profesional?

| itsoft a răspuns (pentru berlin):

Aaa de la mine nu ai zis ca eu vb aiureli frate sau noi vb aiureli aici. in fine ok tu stii rezolvati treburile singur daca nu vrei sa asculti si de noi.

| K0sti a răspuns:

Pai ai instalat driverele?

| halogen001 a răspuns:

Dupa instalarea windowsului trebuie instalate drivere pentru placa video, placa audio, placa de retea. Drivere sunt pe cd-urile de la placi, pe net pa siteurile producatorilor placilor, se mai pot folosi programe de cautare drivere cum ar fi http://www.drivereasy.com/ (daca merge netul)
E mai bun un windows7 normal decat starter.