| Hasss a întrebat:

Buna la toti de o zi ma tot enerveaza un sunet in boxe un fel de "click" se aude odata la 10-15 sec am incercat sa vad daca este de la boxe am bagat castile tot asa este enervant cand ascult muzica nu prea se aude dar cand sunt inchise toate aplicatiile se aude si este foarte enervat de la ce sa fie? si cum pot rezolva

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Bine ca ai rezolvat-o cumva in final.

8 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Posibil sa fie de la instalatia veche a apartamentului/casei. Pot fi foarte sensibile la fluctuatiile de tensiune, poate fi din cauza lipsei impamantarii. Ai putea sa incepi prin a pune boxele pe alt calculator, sa vezi daca la fel se intampla. Trebuie sa iei variantele prin eliminare.

| Hasss explică (pentru Minks):

daca opresc sunetul din pc nu se mai aude nimic nici clikul acela? crying deci de la ce poate fi?

| Supps a răspuns (pentru Hasss):

Verifica programele din background care pot, cauza acel click. In System Tray, da-i click dreapta pe semnul cu volumul si alege 'Open volume mixer', acolo vei vedea programele ce transmit sunete catre boxe, daca stai cateva minute vei vedea acolo ce program produce sunetul.
PS: Eu am explicat pentru Win 7 Ultimate.

| Hasss explică (pentru Supps):

Fii atent ce am facut am "umblat" la mixer adica m-am uitat pe acolo si am oprit absolut toate aplikatiile doar antivirusul a mai ramas si am asteptat putin sa vad daca mai face dar facea sunetul acela in continuare am oprit de la mixer volumul l-am pus pe mute l-am lasat din nou si nu se auzea nimic atunci am crezut cai de la mine am luat repede malwarebytes am crezut cai vreun virus am dat din nou drumu la volum incepuse sa se auda un fel de wrook sau cv de genu a facut de 2 ori asa dupa iar un fel de click intre timp eu scanam cu malware in fine am terminat nimic niciun virus dupa acea nu sa mai auzit abs nimic aici ma refer la sunetele ciudate muzica se aude clar :X sper sa se fi terminat cu chestia asta

| Hasss explică (pentru Supps):

Mda xD happy mersi ai funda uitasem :Olaughing

| Supps a răspuns (pentru Hasss):

Bine ca ai rezolvat-o cumva in final.

| Supps a răspuns:

Ai router? Daca da, atunci semnalul wireless al routerului cauzeaza acele clickuri.

| Hasss explică (pentru Supps):

N-am router si ma enerveaza la culme x( este foarte sacaitor
daca daca opresc sunetul din pc nu se mai aude nimic crying deci de la ce poate fi?

| BarBateLuL a răspuns:

Incearca sa schimbi boxele.