| 1lowendgamer1 a întrebat:

Buna ma numesc Alex am 14 ani si trec clasa a 8-a anul acesta.

ma aflu aici sa va intreb daca aveti cateva sfaturi despre cum sa imi fac parinele(divortata) sa imi cumpere un pc de gaming.

1 la mana am note bune cea mai mica medie (generala) a mea a fost 9.55.

2 la mana imi ajut mama cat de mult posibil (fac curat in casa, pe afara, car lemne le si sparg etc)

3 pc -ul meu la vremea cand a fost cumparat avea pretul de 20 milioane, acum este pur si simplu inutil venea cu o camera web ( inutila) maus tastatura (s-au dus repede), boxe (inca le mai am si sunt decente) casti( distruse) si monitor 1440x900 ( inca il mai folosesc) pe moment parea forte tare dar dupa un an de utilizare devenea evident ca e doar o bucata de plastic cu butoane.

In legatura cu pc ul meu vreau sa l cumpar de la pc garage (super oameni) si cu el vreau sa fac gaming si uneori posibil videoclip-uri.

Va multumesc daca m-ati putea ajuta.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Sfaturi nu-ti pot da pentru ca ar trebui sa stiu mai multe amanunte despre situatia ta. In schimb daca e asa cum zici, tin sa te felicit, sincer! Si sa-ti urez succes pe mai dearte.

Un mic sfat care te-ar ajuta putin, ar fi sa vinzi calculatorul asta, sa scoti un maxim posibil pe el, apoi sa pui diferenta si sa-ti iei altul. Acum depinde si ce bani are mama, ca banuiesc ca asta e marea problema! Bafta!

| 1lowendgamer1 explică (pentru K0sti):

Multumesc cand va veni momentul voi scapa de acest pc vanzand-ul pe piese acum nu pot deoarece il folosesc sa vorbesc cu sora mea pe retelele de socializare. happy

| K0sti a răspuns (pentru 1lowendgamer1):

Ok. Bafta!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Stai sa inteleg...
Tu vrei sfaturi ca sa convingi parintii, nu legate de configuratie, corect?