| AnutzaDragutza13 a întrebat:

mama si a schimbat parola de la yahoo messenger si a uitat parola. am ajutat-o sa si-o schimbe din nou dar trebuie sa raspunda la intrebarile de cand a facut contul si contul ei este din 2010 cred. cum sa fac/a? si nu-si poate face altul pentru ca pe acela il are la cv-uri... dau funda happy

Răspuns Câştigător
| tomthecat a răspuns:

Din câte se pare, mama ta a făcut o greşeală foarte mare pentru că nu şi-a activat toate opţiunile de recuperare a contului Yahoo. Era foarte bine dacă lega contul de o adresă e-mail alternativă, dacă activa întrebările de securitate şi dacă activa opţiunea de verificare a proprietarului contului prin trimiterea de SMS pe telefonul mobil propriu. Înţeleg că nu a luat aceste măsuri de securitate / recuperare cont absolut necesare şi acum suportă aceste consecinţe neplăcute, riscul fiind să nu-şi mai poată recupera contul

| AnutzaDragutza13 explică (pentru tomthecat):

Off... mersi. m-a rugat pe mine dar nu am vrut. ca daca il faceam eu nu se mai intampla. ca asa pot sa-i fac atul dar pe asta il are pe cv-uri. complicat. mersi oricum

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Sa raspunda la intrebarile de siguranta, sau sa ceara resetarea daca a trecut acolo un email alternativ sau numarul de telefon. Daca nu si nu, nu prea are cum.

| Love4Music a răspuns:

Cam nimic, sa incerce intens sa isi reaminteasca parola sau raspunsurile la intrebari.