| babyblue_8473 a întrebat:

Mi-am cumparat azi un Samsung Corby si am o nelamurire.Se poate schimba sau nu soneria la mesaje? Daca da, cum? Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| BingBang :D a răspuns:

Si eu am samsung corby,
1. te duci la profiluri telefon si dai la normal>>
2.sus in ddreapta ta, ai apel de intrare, dai clic si vei vedea mesaje noi,
3.selectezi, si scrie ton alerta mesaj, dai clic si-ti schimbi melodia de la mesaje.
sper ca ti-am fost de ajutor
fundita?>

8 răspunsuri:
| andrei90tm a răspuns:

Pai din cate am inteles nu se poate schimba soneria la mesaj.
de fapt o poti schimba dar numai cu una din cele standard ale telefonului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua, am cumparat un Samsung e2550 si nu pot schimba melodia de apel ca nu are doar una la muzica -melodia Samsung, nu stiu cum sa fac.Multumesc

| Helene a răspuns:

Cauta la setari[settings]
Dai la tonuri[sounds]
Apoi cauti in lista la Ringtones.Si vezi ce tonuri ai pentru fiecare. Apoi dai la sunetele tale, dai folosire[use], apoi iti alegi pentru ce.
Sper ca ai inteles:*

| babyblue_8473 explică:

Nu e ca la celelalte telefoane.Intru la Profile aleg General de ex...se poarte personaliza prin schimbarea ringtonului de apel. dar nu si a celui de mesaj sad.

| BuradaCosmin a răspuns:

Se poate schimba este simplu dai la setari si cauti profiluri telefon dupa care iti alegi un profil si dai editare si ai acolo apel, mesaj. tastatura cauta si tu acolu.

| sorinsidesmoke a răspuns:

Merge urmatii sfaturile lui bingbang si o sa va iasawinking bft all

| k2347z4 a răspuns:

-meniu
-setari
-profiluri telefon
-normal
; sus in dreapta este 1 sageata,,,,, selectezi " mesaje noi", dai la
ton alerta mesaj apoi la sunete...

| nhgfhnfg a răspuns:

Ce este aia eu am numa 9 ani