| szmotovio a întrebat:

Buna
mi am cumparat un laptop si trebuie sa instalez windowsul etc etc
problema e ca atunci cand il pornesc imi cere data. ora, si cand dau enter apare C:\_ si nu stiu ce sa fac
help help va rog

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai CD cu windows? Asta iti cere dupa ce setezi ora si data in BIOS!
Uite un tutorial de instalare aici:
http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html
Bafta!

| sudsuinededouaori a răspuns:

Ai cd de instalare windows, bootezi correct, are linux preinstalat? da-ne si noua mai multe detalii.

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Ii putin nasol ce ti se intampla: nu ai sistem de operare instalat pe PC, nici macar Linux. Este pacat ca nu stii comezile batch ca sa poti umbla singur fara indrumare in DOS ca sa poti instala Windows-ul. Daca stii ca te descurci intra in BIOS, schimba drive-ul de boot de pe hard-disk pe CD-rom, bagi CD-ul de instalare Windows in drive si apoi urmezi pasii de instalare Windows. Daca crezi ca nu te descurci cauta pe cineva care stie sa faca asta sau cauta mai multe detalii pe Google.

| AThaPentruTotDeauna a răspuns:

Verifica in C...la my computer.acolo vezi ce e in beregula happy. :* am avut si eu porblm asta si asa am rezolvat`o!