| szmotovio a întrebat:

Buna

mi am cumparat un laptop si trebuie sa instalez windowsul etc etc

problema e ca atunci cand il pornesc imi cere data. ora, si cand dau enter apare C:\_ si nu stiu ce sa fac

help help va rog
Revin cu detalii.nu are linux.problema e ca nu am cum sa intru in my computer.sau altceva pentru ca nu are nimic instalat.
am incercat sa bag cd cu windows dupa acel C:\_...nici un rezultat

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

BAga CD-ul cu windows in el! Mai intai seteaza in bios (tasta F2) ca bootarea sa inceapa prima de pe CD si astfel pornesti instalarea windows-ului de pe CD! (nu ai cum sa intri in My computer pentru ca nu exista nici un sistem instalat pe computerul tau )

| CristiPalidu a răspuns:

Daca e piratat cd-ul nu ma mir.
Daca mai ai vreo 700 ron poti lua windows xp original
http://www.price.ro/......182242.htm