| dc5467 a întrebat:

Buna ! Mi-am cumparat un switcher cu 5 porturi: prima este internetul, 2 si 3 sunt pentru iesirile internetului pentru alte compuri, iar 4 si 5 pentru imprimanta si alt device. Am bagat internetul pe portul 1, iar pe 2 si 3 am cabluri care merg la 2 compuri. Insa, nu merge internetul decat pe un singur calculator. Aveti cumva idee ce ar trebui sa fac ca sa mearga pe amandoua?(repet, am switcher de internet, nu router wireless)

2 răspunsuri:
| mateiesteovaca a răspuns:

Switch-ul este managed sau nu?

| Mirea_Emilian_1994 a răspuns:

Mhhm, te-ai gandit cumva ca nu ar putea fi de la Switch?
Ar putea fi de la acel calculator...
Uita-te sa vezi are ceva placa de retea? Are driver instalat? E on?
Daca nu incearca cu firul de la primul pc la pc asta? Merge?
Revin-o cu raspuns!