Întrebare recomandată | IftemeGabriel a întrebat:

Buna mi-am luat o pereche de casti o mers 2 zile si acum cand le bag in telefon nu le mai citeste. Daca le bag la calculator merg.
Alte casti imi citeste telefonul

I-mi puteti spune ce ar putea avea telefonul?

5 răspunsuri:
| yasser25 a răspuns:

Trebuiesc spalate cu clor!

| IftemeGabriel explică (pentru yasser25):

Cum sa le spal cu clor? Ma iei la misto?

| K0sti a răspuns:

Du-le la scoala. Sa invete sa citeasca. A dracu ea limba romana. Si nu te-ai gandit niciun moment ca poate ai probleme cu mufa de casti? Ai mai probat si altele, ca sa poti sa faci o comparatie? Sau crezi ca noi suntem mama omida? Fa probe si vezi de unde ti se trage beleaua.

| IftemeGabriel explică (pentru K0sti):

Citeste de vreo 5 ori ce am spus eu si incearca sa fii atent.Am spus mai mama omida ca am mai incercat cu alte casti si merge.Castile astea o mers si ele la acelasi teefon o zi si acum nu mai merg, dar functioneaza foarte bine la calculator si la alte telefoane.

| K0sti a răspuns (pentru IftemeGabriel):

Da, si ai verificat daca nu sunt probleme de conectica? Daca jack-ul ala face bine contact in mufa? Pentru ca desi ar trebui sa fie standard, acele jack-uri nu sunt. Ba unele sunt o idee mai subtiri, ba o idee mai scurte si nu fac bine contact. Poate sa apara si uzura mufei din telefon, Lamelele care fac contact cu jack-ul isi pierd elesticitatea in timp si nu mai fac contact...etc. De asta spun ca trebuie facute probe. Astea nu sunt probleme care se rezolva pe net. Pui mana si faci probe pana dai de belea.