| anonim_4396 a întrebat:

Buna mi-am luat un telefon nou si i-am adaugat si card dar acel card nu stiu daca era virusat.
Ce se poate intampla daca o sa fie virusi pe acel microsd.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand formatezi cardul sa fii sigur ca nu mai este niciun virus pe el, iar daca telefonul are sistem de operare instalezi un antivirus si faci o scanare.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Este un Samsung s5230 deci stau linistit u ce zici

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are ce virusa la el ca nu are sistem de operare.

4 răspunsuri:
| daBăliu a răspuns:

Daca nu e smartphone, iar acel microsd ar fi virusat, nu ar putea sa iti faca ceva la telefon. Daca vrei sa fi sigur ca nu ai niciun virus, baga usb-ul in telefon si dupa aia in calculator si fa o scanare cu antivirusu

| chelsea139 a răspuns:

Se blocheaza telefonul happy