| 35zone a întrebat:

Buna
O problema cu semnalul la telefon.
Am un telefon Blackberry.Acasa (in afara orasului) nu am semnal, iar in oras am. In rest cu alte telefoane nu am nicio problema

Stie cineva care ar fi cauza?

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Antena de la semnal semi defecta, unde ai semnal full ai si tu semnal, unde e semnal mediu/scazut nu ai deloc.
daca mai ai garantie dul acolo, daca nu service/resetare din fabrica.

| 35zone explică (pentru SasNetRomania):

Ai idee cat m-ar costa? nu am garantia

4 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Pana in 50-70 lei, acum depinde unde mergi cu el.

| Florin963 a răspuns:

Totul este de la setarile de retea. Probabil telefonul tau are semnal 3 sau 4G asa ca daca vrei sa ai semnal in afara orasului incearca sa il dai pe 2G sau cat ai.

| DianaDede a răspuns:

Daca nu e de vina reteaua. Atunci sigur e cartela, ori a expirat ( asta poate fi sigur ) ori nu citeste cartela!