| danidaniel57 a întrebat:

o problema mare de tot. Am un HDD de 500 GB si am instalat pe el win 7, si toate datele de pe el erau de 350 Gb. Si mai demult am vazut la cineva ubuntu si m-am hotarat sa-l instalez si eu. Ok toate bune si frumoase si am inceput sa citesc pasii care trebuie facuti. La un moment dat pe site-ul lor scrie de partitia HDD-urilor. Si ca pot sa aleg sa ramana aceleasi doar ca se vor sterge toate datele din Win 7. si eu credeam ca doar din partitia unde se afla win 7 si dupa instalare sa vad ca aveam o singura partitie...Deci a formatat tot. Nu mai pot. sunt intr-o disperare totala. Chiar am plans..Cum pot sa recuperez toate pozele si filmuletele de pe hard. Macar acelea. Va rog mult sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| romaniaTEiubesc a răspuns:

Ai nevoie de Pandora Recovery si ICare Data Recovery, programe pentru recuperarea datelor. sper sa-ti fie de folos urmatorul tutorial:http://videotutorial.ro/tag/recuperare-date-dupa-e-hardul-a-fost-formatat/
este un site cu tutoriale despre tot ceea ce tine de caluclatoare si net. sper sa-ti ie de ajutor.
mult noroc in recuperarea isierelor dorite.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca ai mai facut alte operatii dupa ce ai formatat, poti sa-ti iei adio!

| danidaniel57 explică (pentru K0sti):

Cand am vazut ca am doar o partitie l-am si scos din functiune. si acum folosesc alt hard

| K0sti a răspuns (pentru danidaniel57):

Atunci incearca si vezi daca mai poti recupera ceva! Bafta! Si alta data mai multa atentie! sad

| danidaniel57 explică:

Nu. deci dupa ce am vazut ca am doar o partitie l-am si scos din functiune si acum folosesc alt hard.