| ForevărTughedăr69 a întrebat:

Recent mi-am instalat win 7 pe un laptop nou. Nu stiu de ce, dar cand dau la "Computer" imi apare doar partitia C, care are 97, 5 GB. Laptopul are 500 GB, unde sunt restul?

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Cand ai instalat windows-ul, ai creat doar o partitie, restul fiind unallocated space, care surpriza! nu-ti apare in My Computer. Nu te panica, spatiul de pe HDD nu a fugit nicaieri. Reinstaleaza windows-ul cum trebuie de data asta (formatezi partitia actuala si mai creezi una din unallocated space), ori cheama pe cineva competent.

| ForevărTughedăr69 explică (pentru Utilizator1234):

Am gasit o solutie, fara sa reinstalez windows-ul. Oricum, mersi.

3 răspunsuri:
| MihocBogdan a răspuns:

Cine ti-a facut windows-ul, ti-a formatat si partitiile?
Pentru ca atunci cand instalezi windowsul, poti alege cate partitii sa faci si cat spatiu sa pui pe fiecare...

| ForevărTughedăr69 explică (pentru MihocBogdan):

Eu l-am instalat, dar a fost prima data. In fine...-_- daca poti sa imi raspunzi la intrebarea pe care am pus-o "Cand dau la "Computer" imi apare doar partitia C, care are 97, 5 GB. Laptopul are 500 GB, unde sunt restul?", raspunde-mi. Daca nu, te rog nu mai vorbi pe langa. sunt ingrijorat, nu stiu ce sa fac si chiar n-am chef de glume si misto.