| Tiberiu_Lucian_1992 a întrebat:

Am instalat windows 8.1 si cand am deschis my computer apare doar partitia unde e instalat Windowsu...
Cum fac sa apara partitia D am auzit ca trebuie sa schimb denumirile sa fie diferite dar cum fac? Multumesc

1 răspuns:
| laurentiu80 a răspuns:

Trebuie sa le activezi. Ar trebui sa faci cam asa : click dreapta pe computer apoi manage apoi disk management! acolo vei vedea partitia ce de obicei nu o vezi! click dreapta pe ea si incearca sa o formatezi sau sa schimbi litera ei! este cam greu sa explic pe de rost, eu avand partitiile functionale si vizibile! poate asa e mai clar! "start - scrii Computer Management, intri in Storage - Disk Management si acolo vezi care este partitia lipsa. Click dreapta - Change Drive Letter and Paths si ii pui o litera."