| Trivium a întrebat:

Buna,(scuzati categoria)Vreau sa imi iau un router wifi si am o intrebare, daca mil iau am internet pe calculator gratis fara sa mai platesc la rds sau la romtelecom etc? pe telefon stiu ca o sa am gratis si pe tableta dar pe calculator nu stiu.Multumes!

2 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Poi, router-ul va da prin Wi-fi internet altor device-uri, dar de unde are net ca sa poata distribui? Prin cablu => abonament.
Apoi, din router poti trage cate cabluri vrei tu la cate PC-uri vrei tu si conecta cate telefoane vrei tu la retea ca tot 1 singur abonament platesti.

| Trivium explică (pentru introduaicinumele):

Si cat costa abonamentul?