| Louuder98 a întrebat:

Intrebare pentru cunoscatori,ce fel de router mi-ar trebui ca sa am internet si pe calculator si pe device-urile care citesc wifi (telefon, tableta..etc)?
*Sunt total pe dinafara la subiectul asta

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste pe aici: http://clovis.ro/......tere-2016/

Bula
| Bula a răspuns:

Orice tip de router wireless (wi-fi) e bun, sa mearga cel putin cu viteza internetului pe care o ai.

| Pool77 a răspuns:

Indiferent.
Un router iti permite tot ceea ce ai "enumerat" mai sus.
Daca nu ai nevoie de un router "complicat" si nu ai net de peste 100-300 mb/s atunci poti opta lejer pentru unul cu 2 antene si sa fie ieftin.
Al meu m-a costat 30 de lei acum 2 ani si merge de minune, fara probleme eu care downloadez seriale sau un sezon intreg de 45GB.
Sper ca te-am ajutat, daca ai nelamuriri astept mesaj privat.

| Louuder98 explică (pentru Pool77):

Ce router ai tu? *Curiozitate

| Zaygon a răspuns:

Daca nu ai multe deviceuri si ai abonament de 100 mbps sau mai putin asta ar trebui sa iti fie de folos http://www.altex.ro/router-wireless-tp-link-tl-wr841n-300mbps-wan-lan-alb

| SilentRegis a răspuns:

Orice router. B/G/N, N-ul avand cea mai mare rata de transfer, fiind aparut in 2009 daca nu ma insel.

| cuverturaa a răspuns:

Pai eu am unul Huawei de la Romtelecom si merge la ambele laughing