| Dudu521 a întrebat:

Am achizitionat un SAMSUNG Galaxy s2 Plus. Problema e ca nu stiu cum sa pun MUZICA, FOTOGRAFIILE, APLICATIILE, pe cardul SD.
Pe vechiul telefon un LG P-500 mergeam la "SETARI", >> Manager de Aplicatii, si era foarte simplu sa le transferi din memoria telefonul pe cardul de MEMORIE. Am incercat si la S2 Plus, dar nu imi apare nicaieri un buton, de mutare cum aparea la telefonul precedent.

Multumesc! Scuzati greselile gramaticale (daca sunt)!
Sper ca nu v-am incurcat!
Raspunsul care imi va fi de ajutor va primii FUNDA!
happy

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Optiunea aia era disponibila la telefoanele mai vechi, care nu aveau prea multa memorie interna. la majoritatea celor mai noi, nu mai exista functia asta.

| mihai69 a răspuns:

Samsung nu permite pe dispozitivele sale să muți aplicațiile pe cardul SD. Pentru asta, trebuie să root-ezi telefonul și să instalezi apoi link2sd. Altă soluție nu e. sad

| AlexL28 a răspuns:

La banii aia mai bine iti luai un LG optimus l9 ii, mult mai capabil ca si rabla aia de la Samsung, scuze ca nu te ajuta, iti zic doar ca ai facut o greseala luand telu ala happy

| Dudu521 explică (pentru AlexL28):

Si eu am uitat sa mentionez ca raspunsurile ca ale tale... nu-s bine venite. Mai bine taceai. big grin Si SAMSUNG-ul l-am achizitionat acum 2-3 luni. Si acum mi se intampla sa imi ocup memoria big grin si sa am aceasta problema. Mai bine tineai pentru tine decat sa-ti irosesti 1 minut din viatawinking
Auzi rabla laughing)

| Dudu521 explică (pentru AlexL28):

Si uite un link aici sa vezi cat de ''BUN'' e telefonul LG l9, fata de S2 Plus :D http://www.compari.ro/......141962872/

| AlexL28 a răspuns (pentru Dudu521):

Am spus L9 II, e o diferenta uriasa, oricum nu am zis-o cu suparare pentru tine...mai degraba pentru Samsung :)
http://www.compari.ro/......191756753/

| BlacK_8915 a răspuns:

Telefonul il cuplezi la pc prin cablu de date ->In bara de notificari iti va arata ca ai conectat telefonul la pc si apesi pe acea bara iar selectezi utilizarea sdcard sau ceva de genu ->PC-> deschizi My computer si alegi sdcard de acolo

Multabafta