| octav005 a întrebat:

am doua telefoane, un s3 si un s5. Cand ruleaza anumite aplicatii, s-au pe net, in spate se incalzeste, Am scos bateria si frige.
Vroaiam sa va intreb, ce anume se incinge la ele? bateria s-au procesor, piesa ceva?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bateria. Prin consum se emana caldura. Unele au defectiuni si emana prea mult.

| octav005 explică (pentru Salontanul):

Ma gandeam sa nu fie de la procesor sa se incinga asa tare si sa incalzeasca si bateria

| Salontanul a răspuns (pentru octav005):

Se poate. Majoritatea procesoarelor peste 2 Ghz au o problema cu racirea. Incearca cu aplicatia asta: EaseUS Coolphone apasand butonul "Tap to Cool" (apasa pentru racire).

| Stomatologul a răspuns:

Bateria, incepe incet-incet sa moara. Asa patesc eu cam o data pe an cu S3 mini. Cumpar alta si apoi e ok. Incearca sa incarci si cu alt incarcator, sa vezi daca se mai incalzeste la fel.

| octav005 explică (pentru Stomatologul):

Pai se incalzeste cand nu este bagat la incarcat, cand ruleaza aplicatii ceva.