| Bonciu_Robert_1999 a întrebat:

Bună seara, am și eu o întrebare TPU,
Nu știu ce să îmi iau, ps3 sau xbox360, imi plac mai mult FPS, FIFA, PES, WWE, races, Tdu, nfs și mai multe. Sa nu uit sa menționez și god of war, dar nu contează foarte mult jocurile exclusive, vreau sa știu minusuri și plusuri, în legătură cu controller, menționez ca vreau sa iau ultimul ps3 super slim de 500 gb și cu FIFA inclus, sa nu uit sa spun ca Îmi place și Red dead redemption, și chiar call of duty, medal of honor, vreau impresii despre jocul on-line, orice... Dau funda!

Răspuns Câştigător
| PiNNoTheGamer a răspuns:

Urmatorul raspuns este din partea unu posesor de cele 2 console.Eu optez pentru Xbox 360 deoarece vad ca te intereseaza si partea online si nu numai offline.Comunitatea Xboxului este mult mai mare decat cea a PS3ului dar platesti si un cost suplimentar de 60 de ron la 3 luni pentru a juca online.Acel PS3 Super Slime de 500 de gb nu merita din cauza hardului prea mare si nu prea o sa ai ce face cu acei 500 de gb.Controllere sunt diferite dar cel de la xbox este mai comod decat cel de PS3 deoarece nu iti amorteste mana dupa 2-3 ore de jucat sau chiar mai putin. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Bonciu_Robert_1999 explică (pentru PiNNoTheGamer):

Cum adica nu merita din cauza hardului prea mare, am avut si ps2 si nu ma durea mana, ma rog, problema este ca xbox are online per pay, adica trebuie sa platesti, si acea faza cu controllere le-ai luat de pe youtube la console wars, Xbox 360 vs PS3, ma rog, eu voiam alte pareri decat cele de acolo.O sa iti dau funda deoarece macar te-ai documentat si nu ai raspuns alandala.Pana la urma o sa imi iau PS3:
1.Am mai multi prieteni care se joaca pe PS3
2.La Xbox 360 trebuie sa platesti ca sa te joci
3. Xbox se arde(RROD)

| PiNNoTheGamer a răspuns (pentru Bonciu_Robert_1999):

Se pare ca tu nu mai esti la curent cu noutatile.
Hardul o sa ai nevoie mai mult cand downloadezi ceva online.Dar nici aici nu prea merita sa iei de pe store.
1.Acest detaliu era si el important ca daca ai cu cine te juca.Ia acel produs.
2.La Xbox 360 trebuie sa platesti ca sa joci online dar si comunitatea este de cateva ori mai mari ca la PS3.
3.Din 2009 de la revizia Jasper pana la Slim, Xbox nu mai da RROD.
Sa stii ca detin ambele console nu spun din auzite sau vazut pe youtube.
Mai bine ai astepta inca 1 an deoarece se apropie si dezvaluirea+lansarea noului PS/Xbox prin Decemebrie.

| snake75 a răspuns (pentru Bonciu_Robert_1999):

Sa nu te superi dar big grin HueHue are dreptate big grin, compania Microsoft a rezolvat toate problemele cu supra-incalzirea la xbox si plus probleme tehnice care le avea la controllerul wirelesswinking eu iti recomand cu incredere xbox, si nu doar pentru noutati ci si pentru gamingwinking

4 răspunsuri:
| Daser a răspuns:

X360 clar.
Ai mult mai multe programe/jocuri etc, pentru el.