| b14alin a întrebat:

Bună seara,am și eu un laptop Asus achiziționat recent,am o problemă. Acasă mă pot conecta la rețeaua mea WiFi fără probleme,când merg la vărmiu nu mă pot conecta la rețeaua lui Wifi,și ce e ciudat e că de pe telefon,tabletă merge. Îmi cere să pun parola,o pun corect și după îmi zice can't connect to this network. Am toate driverele la zi,mai ales cele de wireless, am windows 8.1
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Poate routerul varului tau emite pe frecventa de 5ghz. majoritatea dispozitivelor wi-fi merg pe 2. 4ghz. Sa-l seteze pe acea frecventa. De asemenea sa-l puna sa emita pe toate standardele ( a/b/g/n )