| Madalin1846 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor in privinta sonorului PC-ului meu. Mi-am instalat windows 8.1, iar dupa descarcarea programului DriverPack Solution care mi-a instalat intr-un fel sau altul, driverele necesare, sonorul nu se mai aude deloc. Nu stiu sigur daca din vina lui, dar cert e ca din momentul ala s-a intamplat asta. Castile/boxele sunt intacte si merg perfect, am toate driverele instalate si nici placa audio nu e arsa, fiindca se aude "beep"-ul respectiv care iti arata volumul, atunci cand reglez sonorul in bara la "Mixer". De asemenea, un prieten care se pricepe cat de cat, a intrat prin intermediul Team View-urului in calculatorul meu si, dupa ce a ales o melodie oarecare pe YouTube, mi-a spus ca aude totul super clar si bine, cum ar fi trebuit sa aud si eu. Simt ca nu mai am ce sa fac, iar asta pentru ca nu am atat de multe cunostinte, si de aceea va rog pe voi sa ma ajutati. Ofer funda si tot ce se poate raspunsului caruia ma va ajuta in vreun fel sau altul. Multumesc din suflet.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Driver pack e bun ca sa instalezi driverul de retea atunci cand nu ai net. restul e indicat sa cauti in pagina fabricantilor in functie de componentele ce le ai.
sterge driverul audio si instaleaza cel optim pentru configuratia ce o ai. daca ai teamviewer scrie id si pass in mesaj privat si ma uit. in caz contrar...bafta.

| DavidoffUser a răspuns:

1)uninstall la tot ce-a instalat driver *** solution (tinand driverul pentru lan (ethernet) );
2)Iti cauti modelul de placa de baza (cpu-z http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html ) sau https://www.piriform.com/speccy/download/standard il instalezi daca nu stii deja modelul;
2)te duci pe site-ul producatorului;
3)descarci driverele de acolo (audio, ethernet, raid(daca ai mai multe harduri) etc) si le instalezi; iti cere restart? fa si revino in windows instaland urmatorul driver;
4)te duci pe site-ul AMD/Nvidia si descarci de acolo driver-ul video

| Gabriel9707 a răspuns:

Poti saincerci asa:
1.Scrii in casata de cautare din dreapta "Update device drivers" si iti apare o prctograma cu o camera foto si o imprimanta, dai pe ea. Ti se v-a deschide o pagina cu driverele de pe pc.

2.Cauti unde scrie Sound, video and game controllers. Dai pe sagetuta aceea ce este in stanga.

3. Acolo trebuie sa iti apara unul sau doua drivere.

4. Dai click dreapta pe unul dintre drivere si dai pe proprieties.

5.Se deschide o fereastra mica si te uiti sus unde scrie Driver, dai pe el si dupa aceea dai pe Update Driver.

Sper ca te-am ajutat.

| Zamfira2sweet a răspuns:

Foloseste cu incredere programul asta, care iti detecteaza doar ce drivere iti trebuie: http://www.mocasoft.ro/......pc-ul-tau/