| Monst a întrebat:

Ce sa fac daca nu imi merg castile conectate la laptop? La telefon merg castile si am sunet la laptop dar in casti nu se aude nimica.Am driverele instalate.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Verifica daca in gaura laptopului unde ai castile ai vreo scama sau ceva. Se mai intampla sa mai intre mizerii pe acolo si nu face contact, le poti scoate cu un ac de siguranta sau o scobitoare.
Verifica in driverele laptopului daca atunci cand bagi castile ti le vede.
Verifica cu alte casti daca face la fel, daca nu face la fel si alte casti merg, e o problema cu mufa de la casti. Daca face tot la fel, e ceva din calculator.
E cam mica sansa sa faca un scurt sau ceva avand in vedere ca ieri ti-au mers.
Sigur e ceva din soft si trebuie umblat pe la driver. Pot fi mai multe cauze.
Daca nu te pricepi, incearca sa apelezi la ajutorul unui prieten care se mai pricepe in IT si sigur gasesti o rezolvare.
Daca chiar ai incercat tot ce e posibil pe partea de soft, trebuie desfacut laptopul si sa verifice un electronist daca totul e ok.
Totusi, cred ca e vorba de soft la tine.
Succes!

| Monst explică (pentru Evolution):

Acum merge mulțumesc am curățat și am dat și restart

| Evolution a răspuns (pentru Monst):

Cu placere happy ma bucur ca ai rezolvat.

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Mufa Jack nu se potriveste (poate si modelul mufei difera fata de cel al laptopului). Cumpara alte casti care se potrivesc cu mufa laptopului (de obicei este de 3, 5 mm) dar care sa aiba si acelasi numar de pini.
Aici nu este vorba de drivere.

| Monst explică (pentru LPCTSTR):

Dar ieri au mers si pe laptop si acum nu stiu de ce nu merg pe laptop

| LPCTSTR a răspuns (pentru Monst):

Ori s-a infundat, ori s-a defectat un pin al conectorului laptopului.