| AlexMUD a întrebat:

Am o problema cu PC-ul meu, de vreo doua zile procesorul se incalzeste foarte tare.In timp ce navighez pe internet temperatura creste undeva la 67 de grade si daca ii dau play la un video 1080p HD pe youtube creste la 83 de grade si imi taie alimentarea.
PC-ul are AMD Athlon II X4 3.2 GHZ, placa video GTX 650(daca are vreo importanta) si W8.1.
Sa fie vreo problema cu pasta termoconductoare?
Coolerul e stock dar pana acum nu mi s-a mai intamplat asa ceva...

Multumesc anticipat pentru ajutor!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De praf l-ai curatit?

| AlexMUD explică (pentru K0sti):

Da

| K0sti a răspuns (pentru AlexMUD):

Asa se pune pasta: http://www.epasystems.ro/pasta-termica-procesoare/
Daca nu ai pus-o asa, atunci e una din cauze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat numai pasta termoconductoare. mergi la service cu el, asa din bajbaite nu ai cum sa iti dai seama de la ce e.

| AlexMUD explică (pentru anonim_4396):

Ce altceva crezi ca ar mai putea avea?

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

E clar pasta ermoconductoare, dar daca tot faci un efort s-o schimb te sfatuiesc ca daca tot ai amd sa cumperi un cooler cu racire hidraulica(costa cv dar e refolosibil si extraordinal(eu il folosesc cu un i5 pentru ca am o carcasa gandita pentru el, dar tu poti lipe coolerul ca raceste lichidul cu o banda ce vine in cutie)

Acum eu sper ca te-am ajutat, dar pasta obligatoriu trebuie schimbata, si te sfatuiesc sa iei si coolerul sa nu mai ai probleme

Funda?