| Bianca1203 a întrebat:

Bună seara, astăzi am cumpărat un cablu USB type C din magazin și acasă am văzut că e de 2A iar telefonul meu are încărcător de 5A adică fast charge, am observat că încarcă greu, ce e de făcut? Îl duc înapoi și cer unul de 5A sau stau așa? Adică nu vreau să se strice telefonul,plus că eu vreau să se încarce repede,am treabă cu telefonul repede la muncă. Mulțumesc frumos, dați-mi un răspuns, dau fundă.

Răspuns Câştigător
| JustDeedee a răspuns:

Din moment ce ai întâmpinat problema încărcării cel mai bine este să mergi înapoi la magazin și să îi explici situația. Ia și încărcătorul cu tine pentru a putea alege împreună cu persoana de acolo cablul USB potrivit.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cablul suportă incărcarea rapidă dacă alimentatorul furnizează curentul necesar. păstrează-l, oricum ai dat vreo doi lei pe el

| Wr3nch a răspuns:

Il duci inapoi si explici de ce vrei sa il schimbe. Eventual ia si incarcatorul cu tine sa nu comenteze ca ce si cum.