| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,
Astazi mi-am cumparat un Nokia 500 la liber, am bagat cartela cu numarul meu de telefon. Aveam 1 euro 90. Sunt pe Vodafone.
Nu stiu ce am facut pe el dar am pierdut creditul, cand eu eram conectata la o retea de internet prinsa cu ajutorul wi-fi, insa am ramas cu 0.00 credit.
Am incarcat cu 5 euro, prin oras am prins alte retele prin wi-fi. ok, am controlat constant (foarte des) si la *123diez pana cand mi-a zis ca numai maine pot vedea dar si la 444. Creditul era acelasi. Spre surprinderea mea, mi-a spus ca am 6 euro 90, deci e ca si cum primul euro, 90 nu il consumasem. Am zis ca e vreo eroare. Mai tarziu am incercat iar dar aveam din nou 5 euro. Ok. n-am reactionat in nici un fel. Am ajuns acasa, am descoperit ca am profilul de minori la internet si am sunat la *222 sa-mi zica ce ar trebui sa fac pentru a avea profil de adulti (nu puteam intra nici macar pe facebook), mi-a explicat. in fine. Am intrat pe internet prin wi-fi cu netul meu de acasa prin cod. Am controlat dupa convorbirea telefonica mai am 1 euro si nu stiu cati centi. Deci mi-a picat fata. Cand eu astazi am reincarcat cu 5 euro. Bani pentru internet n-a avut de ce sa-mi ia. Iar serviciul *222 cica e gratuit.
Poate fi vreo eroare?
Sau ce se intampla? Unde am intrat?

1 răspuns:
| Maariiaa a răspuns:

Mergi la un magazin Vodafone și pune aceste întrebări, explică tot ce ți s-a întâmplat și cere explicații pentru erori.
Angajații Vodafone îți vor explica ce s-a întâmplat și îți vor rezolva problema, cel mai probabil.

Mult succes!