| RoxanaElena007 a întrebat:

Buna seara! Credeti ca merita sa schimb camera principala a telefonului in loc sa iau altul? Deja din reparatii si accesorii am depasit pretul telefonului... Recunosc ca ar cam trebui "pensioant" dupa 3 ani dar pentru ce folosesc eu telefonul cred ca merita sa il repar(social media, poze si vorbit la telefon, ascultat muzica). Stiu ca e putin mai vechi (a20e) dar mi s-a parut un telefon midrange ok raport calitate-pret(comparativ cu celalalt telefon al meu, p40 lite e care e si el decent pentru ce il foloseam eu dar i l-am dat mamei mele ca a trebuit si p9 al ei scos din uz cu toate ca functioneaza perfect si azi). In acelasi timp m-am gandit si sa imi iau altul dar parca seria A de anul asta mi se pare prea overpriced pentru ce ofera si parca toate sunt aproape acelasi telefon (eu una as prefera referitor la Samsung un S mai vechi de maxim 3 ani decat A nou, pana la urma fiecare cu placerile lui)... Ma gandeam sa trec pe Huawei sau Xiaomi (nu am nimic cu Samsung dar doresc sa incerc si alte branduri). De mentionat ca functioneaza perfect doar ca mai face figuri camera principala si nu e ca e murdara sau nu am avut eu grija de el

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu merita. Sunt o groaza de optiuni pe piata de la telefoane de buget, la telefoane sh sau reconditionate.

| dullcat a răspuns:

Vorbesti cam aiurea...Ai idee cati oameni si copii sunt exploatati, pana in punctul in care ajung la boli incurabile si deces, pentru a sapa metalele necesare construirii partilor componente unui telefon? Crezi ca Dumnezeu e de acord cu asta? Minimul bun simt, din respect pentru efortul acelor oameni, este sa prelungim viata telefonului pe cat de mult putem. E in van sa faci comparatii cu haine vechi, candele, vase de lut si altele.Sunt total irelevante.

De vizionat
https://www.youtube.com/......tps?/watch

| DonMoldo a răspuns:

Camera e undeva la 150 din ce am vazut pe net cu montare te duci lejer in 200-250 deci nu merita, mai bine iti iei altul.

Daca chiar vrei sa o schimbi uite aici https://clickgsm.ro/schimbare-camera-spate/samsung/galaxy-a20e/

| 76843 a răspuns:

La 3 ani ti se pare ca este vechi?
Si daca folosesti telefonul doar pentru poze, mai bine ia-ti un aparat foto micut. E mai puternic decat un telefon.

| MandruMatei a răspuns:

Cred ca merita sa iti iei Huawei. Depinde ce buget ai, dar as recomanda Huawei Nova 11, are aparat si baterie foarte bune.