| Glenky a întrebat:

Daca-mi apare o dunga roz, orizontala pe mijlocul ecranului de la laptop stie cineva ce ar trebui sa fac? Din ce am citit cred ca s-a dus Display-ul. Nu cred ca merita sa-l schimb deci sa ma pregatesc sa strang bani pentru alt laptop?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Hai să verific sigur mai întâi.
Folosește un cablu hdmi sau VGA și conectează-te la un monitor / TV sau alt display extern. Verifică dacă mai apar dungi, dacă apar, problema este la procesorul grafic (GPU). Dacă n-apar, problema ține strict de Display. Poți încerca să cureți conectorii și display-ul, să verifici dacă mai apar dungile. Dacă tot apar, schimbi display-ul.
Despre ce laptop este vorba? Să nu facă display-ul cât tot laptopul pentru că astfel nu merită laughing

5 răspunsuri:
| Speranta12 a răspuns:

De cati ani il ai?

| Glenky explică (pentru Speranta12):

| Speranta12 a răspuns (pentru Glenky):

Apoi e ciudat sa se strice asa repede... Imi pare rau

| Glenky explică (pentru Speranta12):

Asta e. Bine ca Unitatea si Monitorul pe care le am de 18 ani nu s-au stricat niciodata.laughing Se strica laptopul pe care am facut 2 proiecte amarate pentru facultate. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Glenky):

Laptop-urile se supraincalzesc rau de tot, de-asta. Iar acea clapeta, uneori decupleaza partial conectorul, sau are spatiu lasat si intra praf.