| TaviONE a întrebat:

Daca nu ai contract rcs&rds cablu digital este legal sa vizionezi canalele free digitale prin cablul lor cu un televizor Samsung care decodeaza dvb-c sau trebuie sa inchei un contract?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu ai contract nu ai cum sa ai canale la televizor ca iti umbla instalatorii la un panel cu niste fire care nu-l poti deschide tu, iar daca faci ilegalitati vor veni la tine sa iti ceara despagubiri.

| TaviONE explică (pentru mgtow):

Eu locuiesc la casa si mi-au instalat cablul TV si internetul printr-un fir gros. Intrebarea era daca urmaresc canalele de televiziune digitala fara contract se poate intampla ceva, am dat scanare cu un tv dvb-c cand l-am cumparat si mi-a gasit posturile digitale emise de ei pe cablu fara ca eu sa umblu la panelul respectiv, prin acelasi cablu m-am uitat multi ani la un tv analogic, cand am cumparat tv-ul nu m-am gandit ca voi prinde posturi digitale!

| mgtow a răspuns (pentru TaviONE):

Isi dau seama aia daca folosesti televiziunea fara a avea contract fi sigur, totul e monitorizat in ziua de azi.

| booogdanz a răspuns:

Pai nu stiu daca " furi " de la un vecin sau el stie nu are cum, sau de la cablul central "bossu" o sa te prinda doar cand va varifica cablul (cred) sper ca ti-am fost de ajutor